Restoratif Diş Tedavisi Kliniği
21 Eylül 2022

Restoratif diş tedavisi, diş sert dokularında çürük yada çürük dışı sebeplerden meydana gelen madde kayıplarını onaran, kaybolmuş olan estetik ve fonksiyonun hastaya tekrar kazandırılmasına katkıda bulunan bilim dalıdır.
Ayrıca Estetik Diş Hekimliği alanında diş şekillerinin ve renklerinin değiştirilmesiyle hastalara estetik bir görüntü kazandıran bilim dalıdır.

Restoratif diş tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir?

Restoratif diş tedavisinde birçok teknik uygulanmaktadır. Direk ya da indirekt kompozit uygulamalar, porselen estetik çalışmalar, gülüş tasarımının yapılmasını , diş beyazlatma uygulamaları, dentin hassasiyeti için yapılan tedaviler, vital pulpa tedavisi, Pre-protetik restorasyon uygulaması yapılmaktadır. Bunların dışında, yaşlı (Geriatri) ve onkoli hasta gruplarına uygulanan konservatif diş tedavileri, yetişkinler için koruyucu tedavi uygulamaları gibi çeşitli yöntemler ile hastaların yaş, bireysel sorunları, ağız ve diş muayenesi bulgularının değerlendirilmesinin sonuçları göz önünde bulundurularak uygun tedaviye karar verilmektedir.